Ürünler Hakkında

Kanvas Tablo

 


1979 yılından beri kalitesinden ödün vermeyen Karahan Sanatsal Çerçeve & Resim şimdi de yeni ürünleri ile www.karahanresim.com markası altında sizlerin beğenisine sunuldu. 1.Kalite ürünlerimiz, %100 müşteri memnuniyetimiz ve gönderilerdeki hızımızla en iyiyi size sunmaya devam ediyoruz

 

 

 

  

 

Özenle HP mürekkepler ve 1.sınıf makinelerle

 360~400 gram %100 pamuklu canvas kumaşa baskısı yapılan tablolarınız

 usta eller tarafından isteğinize göre çerçeveli ya da

 3-4 cm enindeki özel olarak kurutulmuş ağaç şase üzerine monte edilerek

 dekoratif olarak hazırlanmaktadır.

 Baskı sonrasında özel laminasyon sayesinde tablolar toz ve nemden etkilenmeden temizlenebilir.

Klasik , modern veya parçalı görünümdeki binlerce imaj arasından seçeceğiniz tablonuz ile duvarlarınız hayat bulacak. HP güvencesi ile ömür boyu solmayan, yüksek çözünürlükte ve canlı renkler ile basılmış tablolarınızı dekoratif olduğu için kargodan aldığınızda direkt duvarınıza asabilirsiniz. Tablolarımız hafif ahşap şasesi sayesinde kolaylıkla asılabilen kullanıma hazır ürünlerdir. 2-3-4 cm enindeki şase üzerine gerilen canvas sayesinde baskı kenarlarda devam eder, bu sayede resme farklı bir boyut kazandırır.

 

Daha canlı, daha gerçekçi tablolar için kabartma seçeneği ile hizmetinizdeyiz. Yağlıboya tablo gibi dokulu tablo isteyenlere özel malzemeler ve itinalı bir çalışma ile sanatçılarımız tarafından tekrar işleme yapılıyor. Böylelikle satın almış olduğunuz tablo duvarınızda daha gerçekçi duruyor. Detaylı bilgi için kabartma sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

 

Dokulu  Kabartma Efektli Tablolar

Kanvas tabloların uzman tasarımcılarımız tarafından modellenmesiyle sonuçlanan ve her resim için ayrı uygulaması olan eserlerdir.

 Kanvas tablolar, üzerine doku, varak, taş, ip, yağlıboya ve türlü materyaller eklenerek orijinaline sadık kalınan reprodüksiyon eserler haline gelmektedir. Klasik anlayışın dışında yeni bir solukla canlandırılan eserler kalitenizi yansıtacaktır.

 

Tuval Baskı Tablolarda Kabartma Nedir ?

Orijinal resimde sanatçı tarafından uygulanan fırça darbeleri ve kullanılan çizim teknikleri, basılmış olan tuvale uygulanır. Kabartma uygulaması sırasında orijinal resimde görünen fırça darbeleri sanatçılarımız tarafından benzer fırça hareketleri tuval üzerine uygulanır. Bu sayede Resim aslına daha yakın görünüm alır.

Bu işlemin amacı, standart olarak tuval üzerine basılmış olan Resim’e orijinal tablodaki gibi boya kalınlığına benzer boyut-hacim kazandırmaktır. Bunu yaparken de resmin aslına sadık kalınır.Aktarım sırasında tuval ölçüsü göz önüne alınılarak fırça ölçüleri de değiştirilerek kalınlaştırılır veya inceltilir.

Fotoğraflarda fırça detayı olmadığı için fotoğraflara kabartma işlemini tavsiye etmiyoruz.

Kabartma uygulaması Karahan Sanatsal Çerçeve & Resim bünyesinde çalışan sanatçılar tarafından titiz bir çalışma ile yapılmaktadır.

Baskı sonrasında resim fırçaları ile tablo üzerine uygulanır. Fırça izleri tablonuza orjinal görüntü verir. Yüzde yüz beğeninizi kazanır.

 

Nasıl Yapılır ?

Kabartma uygulaması sırasında kullanılan malzeme, tuval üzerinde renk farklılıklarının yaşanmaması ve resmin orijinal rengini koruyabilmek için akrilik özel şeffaf bir madde ile yapılmaktadır, bu sayede renk bozulmaları engellenmiş olur.

Kabartma uygulaması ortalama 6-10 gün arasında sürmektedir. Bu süre tuval baskı resmin ölçülerine ve resimde bulunan figürlerin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca bu işlem tamamlandıktan sonra resminizin ortam şartlarında (sıcak-soğuk hava şartları, nem ve toz gibi) dayanabilme süresini arttırmak için koruyucu bir işleme daha tabi tutulur. Bu işlemde de renk desen veya şekil kayıpları yaşanmaz.